تبلیغات
کفسابی شبیه سازی و انجام پروژه ها و مقالات مهندسی برق قدرت، کنترل، الکترونیک، مخابرات، مهندسی پزشکی و مکاترونیک با گمز، متلب، GAMS، MATLAB، مطلب، MATHLAB، دیگسایلنت، پی اسکد،PSCAD، DIGSILENT، EMTP، ATP و ... و ترجمه تخصصی آن ها - ارسال
شبیه سازی اماده برق قدرت با گمز، متلب، GAMS، MATLAB، مطلب، MATHLAB، دیگسایلنت، پی اسکد،PSCAD، DIGSILENT، EMTP، ATP و ... ترجمه ت

ارسال

نویسنده :هادی
تاریخ:1390/05/29-15:26

• چگونه مسائل فیزیك را حل كنیم 1 1388/9/17 11
• مهبانگ 1388/9/17 8
• مس 1388/9/10 6
• آلیاژ برنج 1388/9/10 45
• جت كوپتر؛اختراع خارق العاده نظامی 1388/9/10 6
• اثر هارمونی خازنها 1388/9/10 7
• برخورد دهنده بزرگ هادرون به بالاترین سطح انرژی در جهان دست یافت 1388/9/10 8
• تك قطبی مغناطیسی 1388/9/10 10
• انواع بمب 1388/9/10 10
• انشتین :اگر دوباره فرصت زندگی داشتم، كفاش می شدم. 1388/8/19 14
• پدیده هارپ 1388/7/28 74
• نقش تفكر در یادگیری فیزیك 1388/7/21 19
• ماهیت رنگین كمان 1388/2/15 41
• اصـول و فنـون طــراحـی سـؤال 1388/2/1 39
• چگونه شیوه حل مسائل فیزیك را آموزش دهیم 1388/2/1 54
• تعداد سوالات فیزیك از كتاب فیزیك سال های اول،دوم و.... در كنكور ریاضی 87 1388/1/25 54


 

نظرات( 0)

دوشنبه 7 دی 1388

گل آفتاب گردون هرگز خیانت نمیکنه

• نوشته شده توسط: gh hk

گل آفتاب گردون هرگز خیانت نمیکنه
آخه در تمام روز به خورشید نگاه میکنه و شب که میشه وقتی خورشید نیست ،ستاره بهش چشمک میزنه ولی گل آفتاب گردون که عاشقه خورشید هست سرش رو پایین میندازه و منتظر خورشید میمونه!

در عصر امروز، اغلب ما با اطرافیان خود رابطه ای دوستانه و گاه صمیمی برقرار می کنیم. برخی مواقع به آن ها اطمینان می کنیم و مسایل شخصی زندگیمان را برایشان بازگو می کنیم و حتی اولویت هایی برایشان قائل می شویم یا امکاناتی در اختیارشان قرار می دهیم، با آن ها به گردش و تفریح می رویم و رفت و آمد خانوادگی برقرار می کنیم.

دلیل تمام این اعتمادها و محبت ها این است که ما نسبت به آن ها احساس نزدیکی، صمیمیت و رفاقت می کنیم، اما تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که رفاقت و دوستی هم مشخصه هایی دارد؟ البته این مشخصه ها به صورت رسمی گردآوری و تدوین نشده و در آداب اجتماعی چندان مورد توجه قرار نمی گیرد اما نکاتی هست که معمولا در رابطه های کاملا صمیمی و دوستانه بیشتر به چشم می خورد و احساس می شود شاید همین جزییات کوچک است که یک رابطه معمولی را به یک رابطه دوستانه و صمیمی تبدیل می کند!

مشخصه های دوستی واقعی

- دوستان معمولی تنها به صورت اتفاقی و اجباری، مانند حضور در محل کار یا دانشگاه و... یکدیگر را ملاقات می کنند اما دوستان واقعی هرگاه که فرصت یابند در کنار یکدیگر خواهند بود.

- دوستان معمولی حتی اسم پدر و مادر یکدیگر را نمی دانند اما دوستان واقعی شماره تلفن آن ها را هم در اختیار دارند.

- یک دوست معمولی در میهمانی های شما هدیه می آورد و خیلی رسمی برخورد می کند اما یک دوست واقعی زودتر می آید تا در انجام کارهای میهمانی به شما کمک کند و دیرتر می رود تا همه چیز را سروسامان دهد.

- دوستان واقعی مرتبا با یکدیگر تلفنی صحبت می کنند اما دوستان معمولی هرگاه که کاری با همدیگر داشته باشند، تماس می گیرند.

- دوست معمولی سعی می کند از مشکلات شما باخبر شود اما دوست واقعی تلاش می کند تا مشکل شما را حل نماید.

- دوستان واقعی در غیاب یکدیگر حامی و مدافع هم هستند اما دوستان معمولی در غیاب طرف مقابل از او بدگویی می کنند.

- یک دوست معمولی ضعف های شما را نادیده می گیرد اما دوست واقعی سعی بر رفع آن ها دارد.

- دوستان معمولی وقتی بینشان بحثب پیش بیاید، رابطه شان را تمام شده می دانند یا ارتباطشان کم تر می شود اما دوستان واقعی بعد از یک دعوا به همدیگر تماس می گیرند.

- یک دوست واقعی ناموس، فرزند یا والدین شما را مانند نزدیکان و نوامیس خود می داند اما دوست معمولی چنین احساسی ندارد.

- دوستان معمولی همیشه از یکدیگر انتظار دارند اما دوستان واقعی خواهان این هستند که دیگری روی کمک آن ها حساب کند.

- دوست معمولی کم تر از شما قدرشناسی می کند اما دوست واقعی همیشه خود را مدیون شما می داند.

- یک دوست معمولی تمایلی به شنیدن توانایی ها و موفقیت های شما ندارد اما دوست واقعی خوبی ها و موفقیت های شما را برای دیگران تعریف و به آن ها افتخار می کند.

- دوست واقعی وقتی دلگیر است به شما تماس می گیرد اما در چنین مواقعی دوست معمولی از شنیدن صدای شما بیزار است.

- دوست واقعی برای رفع نگرانی ها و مشکلات شما از منافع خود می گذرد اما دوست معمولی سعی دارد از منافع شما سود ببرد.

- دوست واقعی در غیاب شما مشکلاتتان را حل می کند اما دوست معمولی نسبت به آن ها بی تفاوت است.

- دوست واقعی آبروی شما را حفظ می کند اما دوست معمولی تنها به فکر لذت خویش است.

- هنگامی که شما بیراهه می روید دوست معمولی کم تر به شما گوشزد می کند اما دوست واقعی به شما سیلی هم می زند.

- دوست معمولی تمایلی به درک خواسته های شما ندارد اما دوست واقعی همه چیز را درک می کند.

- دوست معمولی هزینه ها را به گردن شما می اندازد اما دوست واقعی تمام هزینه ها را گردن می گیرد.

- دوست معمولی کم تر برای شما وقت می گذارد اما دوست واقعی از این کار لذت می برد.

- دوست واقعی همیشه با شما یک گونه رفتار می کند اما دوست معمولی بسته به شرایط و موقعیت رفتارش با شما تغییر می کند.

- دوست واقعی به شما دروغ نمی گوید.

- وقتی در بیمارستان بستری هستید یک دوست معمولی به ملاقات شما می آید اما دوست واقعی کنار شما می ماند.

با شناخت این موارد بهتر می توان نوع رابطه دوستی با دیگران را تعیین کرد، بهتر است هرگونه که طرف مقابل می پسندد با او رفتار کنید تا ارتباطی بهتر و طولانی تر داشته باشید.

 

 

 

 

 

شما تحت تاثیر کدام عدد هستید؟


در مبحث عدد شناسی تنها اعداد یک رقمی 1تا9 و همچنین اعداد دو رقمی 11و 22 و گاهی 33 و 44 و ... سر و کار داریم . این اعداد را اعداد (رهبر) می نامند . برای تبدیل هر عدد به این اعداد می بایست ارقام ان را با یکدیگر جمع نمود.

شما تحت تاثیر کدام عدد هستید؟ (روانشناسی شخصیت شماره 5 )

عددتقدیر شما کدام هست؟


شما تحت تاثیر کدام عدد هستید؟

در مبحث عدد شناسی تنها اعداد یک رقمی 1تا9 و همچنین اعداد دو رقمی 11و 22 و گاهی 33 و 44 و ... سر و کار داریم . این اعداد را اعداد (رهبر) می نامند . برای تبدیل هر عدد به این اعداد می بایست ارقام ان را با یکدیگر جمع نمود.

قبل از اینکه به سراغ مبحث اصلی برویم ابتدا نگاهی به اعداد ماه های تولد بیاندازید:

متولد فروردین – عدد 1 متولد اردیبهشت – عدد 2 متولد خرداد – عدد 3

متولد تیر – عدد 4 متولد مرداد- عدد 5 متولد شهریور – عدد 6

متولد مهر – عدد 7 متولد آبان – عدد 8 متولد آذر – عدد 9

متولد دی – عدد 10 متولد بهمن – عدد 11 متولد اسفند- عدد 12

حال برای بدست آوردن عدد تقدیرتان تمامی ارقام روز ، ماه و سال تولدتان را با هم جمع کنید . اگر عدد حاصل یکی از اعداد یک رقمی 1 تا 9 یا 11 و 22 بود که هیچ ، در غیر اینصورت مجددا ارقام جدید را با هم جمع می نمائیم ، برای مثال :

اگر شما متولد 8 آبان 1362 باشید عدد تقدیر شما از مجموع ارقام

28=8+ 8+2+6+3+1 بدست می آید از آنجا که عدد 28 جزء اعداد رهبر نمی باشد مجددا ارقام 28 یعنی ( 8 و 2 ) را با هم جمع می نماییم و چون باز عدد 10 جزء اعداد رهبر نیست دوباره ارقام 10 یعنی ( 0 و 1 ) را با هم جمع می نمائیم که عدد تقدیرحاصله 1 می باشد. در هر صورت شما باید به این کار آنقدر ادامه دهید تا عدد بدست آمده جز اعداد رهبر باشد. حال که عدد تقدیرتان بدست آمد به توضیحات مربوطه توجه فرمائید.

( عدد یک هم که خیلی عالی است ) البته عدد خودم ۲۲ هست.

تفسیر اعداد تقدیر:

عدد 1 خود ساخته : شما فردی متکی به نفس ، مستقل ، مبتکر ، مخترع ، فردگرا ، شایسته قابل و رهبر هستید.

عدد 2 مطیع و گوش به فرمان : شما فردی متواضع و فروتن ، آماده برای خدمت به دیگران ، علاقمند به کار دسته جمعی ، مهربان و با محبت یک همکار خوب ، سیاستمدار ، مصلح ، صبور و شکیبا ، شنوا و حساس نسبت به دیگران می باشید .

عدد 3 برون گرا : شما فردی هستید که به راحتی افکار و احساسات درونی خود را ابراز می کنید. فردی خلاق ، هنرمند، زیبا هستید، کسی که از استعدادهای خود برای فایده رساندن به همه استفاده می کند ، فردی شوخ طبع و دوستی خوب .

عدد 4 منضبط : هر کار که لازم و ضروری می دانید انجام می دهید ، فردی وظیفه شناس ، سخت کوش و خدمتگزار به دیگران ، شما آدمی خویشتندار ، خود کنترل ، با کفایت و با لیاقت ، سازمان دهنده ، سازنده ، بنیانگذار و دقیق وموشکاف هستید.

عدد 5 آزاد منش : شما فردی مخالف سلطه و قید و بند هستید. کسی که خود را با تغییرات سازگار می کند و می داند چگونه با موقعیت های غیر منتظره مواجه شود ، عاشق ایده های جدید ، مکتشف ، ماجراجو و اهل سفر ، تیزبین کسی که به خوبی یاد گرفته به آزادی دیگران احترام بگذارد.

عدد 6 سازمانگر : کسی که در هر موقعیتی میداند چگونه افراد را با هم هماهنگ کند ، مسئول ، وظیفه شناس و کسی که به خوبی خود را با دیگران هماهنگ می سازد . از عهده مسئولیت ها به خوبی بر می آید ، ارزش خانه و خانواده را به خوبی می داند به خوبی می داند چه موقع باید به کمک دیگران بشتابد و چه موقع باید اجازه دهد که دیگران خودشان به بهبود وضع خویش بپردازند.

عدد 7 درونگرا : شما کسی هستید که عقل و منطق و بسیرت را درون خود یافته است ، می داند چگونه بیاندیشد، تحلیل کند، مطالعه کند، بخوانداز بیرون به مسائل بنگرد، در جستجوی حقیقت باشد، اکثر اوقات را به تنهایی بگذراند و آموخته که از تنهایی نهراسد.

عدد 8 محکم و پرقدرت : شخص قدرتمندی هستید که از قدرت خود به خوبی می توانید در راه کسب برتری های مادی بهره بگیرید، کسی که یاد گرفته چگونه از قوانین معنوی برای رسیدن به موفقیت های مادی استفاده کند، شما می توانید بدون طمع ورزی و خودخواهی یا بهره کشی از دیگران به کنترل امور بپردازید و به موفقیت های بی شماری دست یابید.

عدد 9 ایثارگر و از خودگذشته : شما فردی فداکار و علاقمند به خدمت به دیگران هستید و همه چیز خود را فدای دیگران می کنید. فردی دوست داشتنی ، دلسوز ، بخشنده و با گذشت و دارای قدرت درک بالا هستید یادگرفته اید که آدم خشک و یکدنده ای نباشید و تعصبات بی جا را کنار گذاشته اید و نسبت به آنها بی توجه هستید. در هر مورد سعی دارید همان چیزی باشید که دیگران می خواهند و همواره در تلاش هستید که دنیا را جای بهتری برای زندگی بسازید.

عدد 11 روشنفکر: فردی هستید که همواره در جستجوی حقیقت است و از قوه درک شهودی خود استفاده می کند. آدمی مثبت اندیش و خوش بین هستید که فقط خوبی ها را در دیگران می بیند ، با حقیقت زندگی می کند و نظرات روشنگرانه خود را با دیگران در میان می گذارد . به خوبی قادر هستید از نیروهای روانی خود بهره بگیرید و به اتکاء الهامات درونی خود جلو می روید . فردی دلسوز و مهربان ، جسور و بی باک و در عین حال متواضع هستید .

عدد 22 خویشتندار: نیروهای عظیم درونی را در خود پیدا کرده اید و آنها را برای انجام کارهای بزرگ و فایده رسان به دیگران به کار می برید. شما خودتان را هرگز محدود نمی کنید و فقط به نیازهای بشری فکر می کنید و اینکه چگونه می توان از قدرت های خود برای کارهای بزرگ استفاده کرد.

 

 

نیروی باور کلید اعتماد به نفس است این نیرو به شما کمک می کند که با مشکلات و موانع برخورد کنید و بر آنها پیروز شوید ، این نیرو چنان قدرتمند است که اگر عمیقاً وارد ذهن خود آگاه شما شود می تواند زندگی تان را متحول کند . به خود ایمان داشته باشید . « هنری توریو » می گوید : انسانها با موفقیت زاده می شوند نه با شکست . « رالف والدو امرسون » نیز گفته است : اعتماد به نفس تنها راه پیروزی است .

هر انسانی می تواند در زندگی خویش بیش از آنچه که هست موفق شود برای آغاز می بایست بخواهیم ، گام دوم تسلیم و سپردن خود به خدا و زندگی کردن بر اساس خواست و ارادۀ اوست . سپس خداوند را راهنما و شریک معنوی خود بدانید . همیشه به یاد داشته باشید با کمک خداوند « می توانید » به شرطی که باور کنید که می توانید .

راه های افزایش اعتماد به نفس :


۱) تصویر خوبی از خود در ذهنتان بسازید : هرگاه تصوری منفی از خودتان پیدا کردید فوراً با صدای بلند خصوصیت مثبتی از خودتان به زبان آورید تا این تصور را خنثی کنید .

۲) هـمـان کاری را بکـنید که ازآن می تـرسـید : اگر از چـیزی می ترسـیـد دربارۀ آن فکر نکنید ، بـلکه بی درنگ شروع به عمل کنید به ترستان حمله کنید و شدیداًً برآن بتازید هر چه سخت تر به آن ضربه بزنید ، ترس سریعتر و مطمئن تر از بین خواهد رفت .

۳) ایمانتان را تقویت کنید : در این دنیا هیچ نیرویی قوی تر از ایمان نیست به شرط آنکه از عمق جان ، واقعی و صادقانه باشد. با ایمان به نتایج باور نکردنی خواهید رسید ایمان تسکین دهنده و آرام بخش است .

۴) امیدوار باشید : افراد ناامید نتایج منفی را به طرف خود جذب می کنند در حالیکه کسانی که امیدوار هستند دنیای اطرافشان را نیز به شکلی مثبت به کار وا می دارند و نتایج خوبی نیز به دست می آورند .

گوته می گوید : « در هر کاری امید بهتر از نا امیدی است » .

۵) ازخود پرسشهای منفی نکنید : هرگز نگوئید چرا این اتفاق همیشه برای من می افتد ؟ چرا نمی توانم این کار را به درستی انجام دهم ؟ حاصل به زبان آوردن چنین جملاتی کاهش اعتماد به نفس است وقتی اعتماد به نفس اندکی داریم احساس بی کفایتی می کنیم و برای کار و فعالیت انگیزه ای نیرومند و پایدار نخواهیم داشت .

۶) انگیزه و علاقه داشته باشید : هیچ چیز ارزشمندی ، بدون شور و اشتیاق بدست نمی آید . شور و اشتیاق باعث ایجاد انرژی می شود .

۷) شکرگزار باشید : وقتی شکر می کنیم روح عالم در ما ایجاد انرژی می کند و آن انرژی موهبت های بعدی را به طرف ما جذب می کند .

۸) تلاش ، تلاش ، تلاش کنید : همۀ امیدها ، رؤیاها و هدف ها در گرو سخت کوشی است هر چه بیشتر تلاش کنیم ، موفقیت بیشتری کسب خواهیم کرد .

۹) خود را حقیر نشمارید : کسانی که خود را حـقـیر می شـمـارند هیچ گاه کارهای فوق العاده نیز انجام نمی دهند . زیرا هنگام ارزیابی خود پائین ترین نمره را به خود می دهند و خوب مسلماً هر کس با چنین نمره ای مردود خواهد بود . آنکه خود را حقیر می شمارد ، حقیرانه هم می اندیشد . ایده هایش حقیرانه است . اما آنکه خود را دست کم نگیرد و به بزرگی خویش می اندیشد توانایی اش روز افزون است .

۱۰) فعال باشید : با فعالیت بیشتر، ذهن بهتر عمل می کند وک ارکرد خود را مدت بیشتری حفظ خواهد کرد .

۱۱) به زندگی عشق بورزید.

۱۲) با افراد با انگیزه و با روحیه همنشینی کنید.

۱۳) در کارهای اجتماعی شرکت کنید .

۱۴) برای خود هدفی مشخص کنید : برای رسیدن به هر هدفی ضروری است که هدفتان معین و دقیق باشد هدفتان را در ذهن خود آگاهتان بکارید و آن قدر مرور کنید تا به ذهن ناخود آگاهتان وارد شود .

۱۵) خود را سرزنش نکنید : بعضی افراد با خود می گویند : « چرا این کار را کردم »؟ « چرا این راه را نرفتم » . هر کدام از این سؤالات اعتماد به نفس شما را کاهش می دهد .هیچ گاه اجازه ندهید یک اشتباه موجب شود دیگر خودتان را باور نداشته باشید . هنگامی که مـرتکب اشـتباه می شـوید بینـید چه چـیزی می توانید از آن یاد بگیرید . سپس آن را به حساب یک تجربه گذاشته و تأسف را کنا ربگذارید و دوباره به تلاشتان ادامه بدهید .

۱۶) دائماً چیزهای تازه ای یاد بگیرید : شما باید دائماً چیزهای تازه ای یاد بگیرید و راحهای تازه ای پیدا کنید تا کیفیت زندگی خود و دیگران را بهتر سازید . همیشه در پایان هر روز سؤالاتی را از خود بپرسید : مثلاً « امروز چه چیزهایی آموخته ام ؟» یا « چه پیشرفتهایی کرده ام ؟ » .

۱۷) خود را با دیگران مقایسه نکنید : سعی کنید همیشه خود را با هدفهای خود مقایسه کنید نه با دوستان . همواره باید ببینید که قابلیتهای شما چیست و خواسته های شما چیست ، نه اینکه دیگران چه کرده اند و چه می کنند .

۱۸) در زمان حال زندگی کنید : هر روز به خاطر همان روز زندگی کنید و در هر کار فقط برای همان کار فعالیت کنید .

۱۹) برای دیگران کاری انجام دهید : هر چه بیشتر ، بدون انتظار پاداش ، به دیگران خدمت کنید ، خیر و نیکی بیشتری به شما می رسد آن هم از جاهایی که اصلاً انتظار ندارید .

۲۰) از خدواند کمک بخواهید : معتقد باشید از آنجایی که پروردگار یکتا ما را خلق کرده است همواره سلامت و موفقیت ما را بازسازی می کند .

۲۱) در برابر مشکلات مقاومت کنید : استقامت مداوم ، ناتوان ترین افراد را تا رسیدن به موفقیت یاری می دهد زیرای نیروی پایداری نهفته و ظاهراً ناپیدای آن ، سرانجام خود را نشان خواهد داد و ثابت خواهد کرد که : « موفقیت به دست نمی آید مگر با استقامت و تسلیم نشدن » .

شکسپیر گفته است : « باران مداوم ، سنگ سخت خارا را می شوید و از هم می پاشد ، سنگ ، سخت است اما قطره های باران مداوم فرود می آید و این مداومت است که سنگ را می شکافد» .

----------

جملات زیر را بخوانید و اعتماد به نفس را در خود بسنجید در دادن پاسخ‌ها با خود رو راست باشید.

1 - من همیشه فاقد اعتماد به نفس بوده‌ام حتی در زمان کودکی.
2 - من در شروع هر کار جدیدی احساس درماندگی و ضعف می‌کنم و سپس آن کار را انجام می‌دهم.
3 - دائماً احساس دلشوره و تشویش دارم و خود را تخریب می‌کنم.
4 - با اینکه احساس خوبی دارم ولی غالباً در مقابل دیگران نگران هستم.
5 - اغلب برای شروع هر کار جدیدی احساس عدم اطمینان و عدم اعتماد به نفس دارم.
6 - من نگران تمسخر و عدم اعتماد دیگران به خود هستم.
7 - بعضی مواقع احساس اطمینان و آرامش می‌کنم و زمانی دیگر احساس عدم اطمینان.
8 - برای برداشتن وزنه‌ای سنگین از مقابل خود احساس عجز و ناتوانی می‌کنم.

هریک از پاسخ‌های مثبت نشانه آسیب‌پذیری شماست. حال با بررسی پاسخ‌ها راهکار و چگونگی دستیابی به اعتماد به نفس را در خود بررسی کنید.

1 - من همیشه فاقد اعتماد به نفس بوده‌ام حتی در زمان کودکی:
خودباوری و اعتماد به نفس اکتسابی است نه ارثی. چنانچه شما فاقد اعتماد به نفس هستید احتمالاً می‌تواند نتیجه نکوهش و انتقاد و یا تخریب روحی شما در دوران کودکی باشد.

 جای نگرانی و اضطراب نیست و فقدان اعتماد به نفس در شما پایدار و دائمی نخواهد بود، شما وقت دارید که خود را به راحتی تغییر دهید. کمی با خود بیندیشید تاکنون چند پیام منفی به ناخودآگاه خود راه داده‌اید؟ «من خوب و شایسته نیستم. من قادر به انجام کارها نیستم.»

حال با پیام‌های داده شده مخالفت کنید. اگر پیام شما«من شخص محبوبی نیستم» است. به خود یادآوری کنید و برچسبی بر روی آینه با این مضمون بچسبانید«من مثل همه هستم» و از این پس رفتارتان را نیز مانند آدم‌های محبوب نشان دهید.

2 - من در شروع هر کار جدیدی احساس درماندگی و ضعف می‌‌کنم و سپس آن کار را انجام می‌دهم.

چه فکر می‌کنید اگر به ناتوانی و عدم موفقیت فکر کنید لاجرم این اتفاق خواهد افتاد و شما موفق نخواهید بود. کسانی که دارای افکار مثبت و مطمئن هستند و در درونشان به موفقیت می‌اندیشند به سرعت به موفقیت خواهند رسید و در درون خود تصاویر و صحنه‌های آینده و موفقیت‌هایشان را مانند یک فیلم ویدئویی مشاهده خواهند کرد بنابراین قبل از اینکه چیزی باعث دلشوره و تخریب عصبی شما شود، ویدیوی درونی خود را به کار بیندازید و تصاویر مثبت و زیبای آینده را ببینید.

چنانچه برای رفتن به مصاحبه جهت یافتن شغل جدید آماده می‌شوید این تصویر را مجسم کنید که چگونه با موفقیت این کار را انجام خواهید داد و به خود بگویید و اطمینان دهید که حتماً در این امر موفق خواهید شد. حتی اگر موفق به تصاحب آن شغل نشوید باز هم در خود احساس رضایت می‌کنید و نتیجه‌ اش بهتر از آن است که با ناامیدی و تصوری بد اقدام می‌کردید.

3 - دائماً احساس دلشوره و تشویش دارم و خود را تخریب می‌کنم.
به ترس از صحنه و دلشوره حضور در سن نمایش فکر کنید که به ما یادآوری می‌کند تا بهترین اجرا را داشته باشیم. این حالت به علت ترس از عدم توانایی از انجام و اجرای کاری برجسته است. چاره کار بسیار ساده است.

با وانمود کردن اینکه شما با اعتماد به نفس قادر به انجام این کار هستید، نتیجه کارتان حتماً موفقیت‌آمیز خواهد بود پس درست قبل از شروع یک کار با اهمیت و یا یک قرار مهم به خود آرامش دهید، با وقار و کشیده بایستید و سرتان را بالا بگیرید، شانه‌هایتان را شل کنید و وزن بدنتان را روی هر دو پایتان استوار نمایید. لبخند بزنید و روحیه خود را بالا ببرید. اگر دهانتان خشک است دندان‌‌ها را روی زبان بفشارید تا بزاق دهانتان آزاد شود، نفس عمیقی بکشید و شروع کنید.

4 - با اینکه احساس خوبی دارم ولی غالباً در مقابل دیگران نگران هستم.
اگر شما احساس کنید که فاقد اعتماد به نفس هستید این امر در چهره و ظاهر شما کاملاً‌ مشهود است و اشخاصی که در ارتباط با شما هستند قطعاً در رابطه با شما دارای عکس‌العمل بدی خواهند بود. بهتر است از برنامه‌ریزی مشخص شده استفاده کنید. لبخند، ارتباط مستقیم با چشمان و لمس کردن سه فاکتور مهمی است که شاخص اعتماد به نفس است.

1 - لبخند:چهره شما با لبخند آرام و خونسرد به نظر می‌رسد.
2 -نگاه مستقیم در چشم: با نگاه مستقیم در چشمان طرف مقابلتان شما مطمئن و قاطع به نظر می‌رسید.
3 - لمس کردن: با دست دادن و  یا فشردن آرام بازوی طرف مقابلتان نشان می‌دهید که همه چیز تحت کنترل شماست

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
wie oft kann man viagra einnehmen
1398/03/19 20:19

Good way of explaining, and fastidious paragraph to take data on the topic of my presentation topic, which i am going to deliver in institution of higher education.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر